MONİTOR ONARIMI


Easy Servis’te, 5” inçten 22’’ inçe kadar CRT, LCD ve endüstriyel monitörlerin onarımı yapılabilmektedir.
Yüksek onarım maliyetlerine son veren Easy Servis, bu alanda yetişmiş uzman teknik kadrosu ile müşterilerine kaliteli teknik servis deneyimini sunuyor.

CRT , LCD-TFT MONİTÖRLER 

Easy servis alanında uzman kadrosu ve monitör laboratuvarı ile marka  gözetmeksizin görüntü sistemlerinde kullanılan "5.7 den 50” e kadar CRT monitörlerin onarımını ve bakımını yapmaktadır. Farklı frekanslarda çalışan monitörlerin ara devre, upgrade ve kalibrasyon işlemi yapılmaktadır.
Pc ve Apple monitörlerin yanı sıra, endüstriyel monitör devreleri üretimi, monitör dağıtım sistemleri uygulamaları, medikal cihazlar, desen makineleri, otomasyon sistemleri gibi alanlarda, CNC makinelerde kullanılan monitörlerin ara devre ve farklı frekanslara upgrade işlemlerinde de sizlere destek sunuyor.

Lcd –Tft Nedir?

LCD'nin açılımı “Liquid Crystal Display”dir. TFT-LCD monitörlerde ana teknoloji sıvı kristallerdir. Bu kristaller ışığın geçişini engeller ya da ışığı serbest bırakır. TFT ise “Thin Film Transistor”dur. Bu teknoloji Active Matrix olarak da geçer. TFT'lerde pikseller transistörler ile denetlenir.Aktif denmesi bu sebeptendir.Bugün TFT tekniğinin kullanıldığı LCD monitörler standart durumdadır


CRT Nedir?

Temel olarak, elektronların tüp boyunca yüksek hızda fırlatılmaları ve bunun sonucunda ışık oluşması ilkesiyle çalışırlar.

CRT monitörlerin diğer monitörlerden ne farkı vardır?

LCD monitör gibi rakipleriyle karşılaştırıldığında CRT monitörler, çalışma ilkelerinin bir sonucu olarak daha fazla yer kaplarlar ve daha ağırdırlar. Buna ek olarak güç tüketimleri de LCD monitör benzerlerinden daha fazladır. Ancak özellikle oyun oynayan kişiler, daha yüksek görüntü kalitesi için hala CRT monitörleri tercih etmektedirler.

Medikal CRT ve LCD-TFT Monitör

Easy servis ayrıcalıklı monitör laboratuvarı ile marka gözetmeksizin görüntüleme sistemlerinde kullanılan CRTve lLCD monitör onarımı yapmaktadır.

Satış sonrası hizmetlerini müşteri memnuniyetinin en önemli bölümü olarak gören Easy Servis hizmetlerini konusunda deneyimli teknik servis kadrosuyla gerçekleştirmektedir. Teknik servis ekibimiz periyodik olarak şirket içi ve yurtdışı eğitim programlarına katılarak servis sağladığımız ürünler konusunda uzmanlaşmaktadır.

Maksimum uptime ile kesintisiz çalışmanızı sağlamak ana hedefimizdir. İş akışınızı kesintiye uğratmamak ve yatırımınızı korumak için sistemlerinizi desteklemek hayati önem taşımaktadır.                                                                                                                                      

Endüstriyel Monitörler

Tekstil makineleri, giyim, gıda ve içecek endüstrisi, kimya, kozmetik, ilaç, ağaç işleme ve mobilya üretimi, basım ve kağıt endüstrisi, çimento ve enerji üretim endüstrisi tesislerinde kullanılan CRT ve LCD-TFT monitörlerin bakım ve onarımını gerçekleştirmekteyiz.

Endüstriyel monitörler yer ve sarsıntı problemlerinin öne çıktığı fabrika otomasyon sistemlerinde tercih nedenidir.
Bakım ve onarımını yaptığımız markalar: Siemens, Selca, Fagor, Bosch, Mitsubishi, Schenck, Fanuc, Heller, Maho, Heidenhain, Gildemeister, Krauss ve diğerleri…

CNC CRT ve LCD TFT monitörler , endüstriyel tesislerde kaliteli ve kesintisiz üretim için, güvenilir otomasyon sistemleri kullanılmaktadır. Easy Servis otomasyon ve kontrol sistem üreticileri olan Siemens, Bosch, Mitsubishi, Schenck, Fanuc, Heller, Maho, Charmilles, Ferromatik, Keba, Marposs, Brucher, Num, Mazak, Trumpf, Ferromatik, Fidia, Kitamura, Abb, Aeg, Heidenhain, Gildemeister, Krauss ve diğer CNC monitör markalarının her türlü zor ve karmaşık işlemlerinin üstesinden kolaylıkla gelecek güçlü altyapıya sahiptir.

Besleme Kart Arızası :
Bilgisayarınız kapalı olduğunda monitörünüz standby konumuna düşer ve besleme her an görüntü vermeye hazır bir şekilde çalışmasına devam eder. Ürününüz standby konumunda iken siz monitör görüntü vermeyi kestiği için kapalı olarak düşünürsünüz. Ürün üzerinde bulunan bileşenler ısıdan ve üzerinde dolaşan akımdan dolayı  zamanla bozulur. Bu yüzden bilgisayarınızı kapattığınızda monitörünüzü de tuş panelinden kapatmanız ı tavsiye ediyoruz.

Aydınlatma Arızası :
Florasan aydinlatmalı LCD panellerde florasanlar zamanla kullanım ömrünü tamamlar ve değişimi gerekir. Bunun önüne geçmek çok mümkün olmamakla beraber kullanılmadığı zamanlarda monitörü kapalı konumda tutmak bir nebze de olsa kullanım ömrünü uzatır.

LCD Panel Arızaları :
Boydan piksel hattı monitörünüzün almış olduğu darbeden ya da imalat hatasından kaynaklanabilir.  LCD panellerde piksel hattını onarma maliyeti çok yüksek olduğu için pikselli panelleri tamir etme yöntemi yerine LCD panel değişimi ile çözümlenebilecek bir problemdir. İç piyasada sıfır monitör paneli bulunmadığı için genellikle 2.el LCD panel değişimi ile çözümlenecek problemlerdir. Aynı zamanda kırık paneller için de geçerli bir çözüm yöntemimizdir.

VGA Kart Arızaları :
Çoğunlukla besleme kartından kaynaklanan arızalardır. Video işlemcisi, rom problemleri ya da VGA girişindeki sinyali algılamama problemleri en çok karşılaşılan  VGA kart problemleridir. VGA kart problemli ürünlerinizi onarmak bazen olanaksız olsa da  üniversal VGA kart değişimi ile onarım maliyetine çok yakın rakamlarla çözüm sunabiliyoruz.


Yandex.Metrica